Kartallar Ege

YÖNETİM KURULU

Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek adına, yenilenebilir enerji üretimimizi her geçen gün artırmak için iş süreçlerimizi profesyonel şekilde planlayıp yürütüyoruz. İçinde bulunduğumuz dünyayı daha iyi bir hale getirebilmek adına çağımızın gerekli kıldığı ekonomik, çevresel ve sosyal alanlarda uyum sağlıyoruz. Enerji üretimi faaliyetlerimizin düzenli olması için süreçlerimize ve kurumsal yönetimimize sürdürülebilirliği entegre ediyoruz.

Sürdürülebilirlik çalışmalarımızı sistematik bir planlama, uygulama, izleme ve geliştirme döngüsü çerçevesinde devamlılık esasıyla yürütmekteyiz. Yönetim kurulumuza bağlı İcra Kurulu ve Sürdürülebilirlik Komitesi sayesinde en uygun ve etkin kararları vermekteyiz.

Hasan KARTAL/ Kartallar Ege Geri Dönüşüm Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Hasan Kartal, Rize Fındıklı’da başlayan eğitim yolculuğunu Rize Lisesi’ndeki lise eğitimiyle devam ettirdi ve 2000 yılında Azerbaycan Bakü’deki İnşaat Mühendisliği Üniversitesi’nden Harita Mühendisliği alanında mezun olarak akademik başarılarına bir yenisini ekledi. 2019’da Ankara Üniversitesi’nde Taşınmaz Geliştirme üzerine yüksek lisansına başladı.

Meslek hayatına lise yıllarında harita taşeronları yanında yeteneklerini geliştirerek başlayan Kartal, 1980’de emekli bir harita albayıyla birlikte harita müteahhitliği yapmaya başladı. Sürekli büyüyen bir kariyer grafiği çizen Kartal, 1985 yılında Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Tic. Ltd. Şirketi’ni kurarak iş dünyasındaki varlığına resmiyet kazandırdı.

Hızla büyüyen kariyerinde 1997’den itibaren Kartallar Harita, EHK İmar İnşaat gibi şirketlerle sektörde güçlü bir yer edinen Kartal, aynı zamanda turizm, enerji, tarım ve gayrimenkul gibi farklı alanlara da yatırım yaparak Kartallar Holding A.Ş.’yi kurdu. Uluslararası arenada ise San Diego ve Londra’da şirketler kurarak iş alanını genişletti.

Spor dünyasında da aktif olan Hasan Kartal, Çaykur Rize Spor ve Etimesgut Belediye Spor Kulübü Başkanlıkları gibi önemli görevlerde bulundu ve Türkiye Boks Federasyonu ile Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda liderlik yaptı.

Toplumsal fayda ve gençlerin eğitimi konusunda tutkulu olan Kartal, Hasan Kartal Eğitim Vakfı üzerinden gençlere maddi ve manevi destek sağlayarak onların eğitimlerine ve geleceklerine katkı sunmaktadır. Aile üyelerinden oluşan vakıf yönetimiyle sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, gençlerin daha umutlu ve aydınlık bir geleceğe ilerlemelerine yardımcı olmaktadır. Burslarla öğrencilere eğitimlerine devam etme ve gelecekteki kariyer fırsatlarına ulaşma imkânı sunmaktadır.

Hikmet Koray KARTAL/ Kartallar Ege Geri Dönüşüm Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Hikmet Koray Kartal, eğitimini Ankara’nın köklü kurumlarında tamamlayıp Özel Yüce Fen Lisesi’nden mezun olduktan sonra 2001’de Konya Selçuk Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde Harita Mühendisliği alanında başarıyla mezun olmuştur.

Mezuniyetinin ardından haritacılık alanındaki profesyonel serüvenine atılan Koray Kartal, aile şirketi olan Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Tic. Ltd. Şirketi’nde Başkan Vekilliği görevine adım atmış ve Kartallar Harita İmar İnş. Müh. Taah. ve Turz. Ltd. Şti.’nin Başkanlığına yükselmiştir.

Kartallar Holding Grup Şirketleri’nde Başkan Vekili olarak teknik bilgi birikimi ve liderlik becerileri ile projelerin yönetiminde kritik roller üstlenen H. Koray Kartal, stratejik planlama, iş geliştirme ve ekip yönetimi alanlarında şirketin gelişimine öncülük etmektedir.

Kariyer merdivenini hızla tırmanan Koray Kartal, inşaat, enerji, turizm, imar, tarım & hayvancılık ve gayrimenkul gibi çeşitli sektörlerde faaliyet göstererek, bu alanlarda önemli görevler üstlenmiştir. Bu görevler arasında Kartallar Besicilik A.Ş. Başkan Vekilliği, Kartallar Holding A.Ş. Başkan Vekilliği gibi liderlik pozisyonları bulunmaktadır.

Yurt içi başarılarının yanı sıra uluslararası arenada da etkin olan H. Koray Kartal, Rize Eagles LLC gibi şirketlerde önemli roller üstlenerek iş dünyasındaki çeşitliliğini ve vizyonunu genişletmiştir.

Spor ve iş dünyasında çeşitli liderlik görevleri üstlenen Koray Kartal, Türkiye Ragbi Federasyonu, Ankara Ticaret Odası ve Türkiye Genç İş İnsanları Derneği gibi prestijli kurumlarda önemli pozisyonlarda bulunmuş, tecrübesi ve bilgi birikimiyle bu alanlara katkıda bulunmuştur.

Ayrıca, Hikmet Koray Kartal, Hasan Kartal Eğitim Vakfı’nın değerli yönetim kurulu üyeleri arasında yer alarak, eğitim alanında kaliteyi yükseltme, ihtiyaç sahibi öğrencilere destek olma ve gençlere fırsatlar sunma misyonunu benimsemiştir. Eğitime olan bu derin bağlılık, onun toplumsal sorumluluk anlayışının ve gelecek nesillere olan taahhüdünün bir göstergesidir.

Şahin KARTAL/ Kartallar Ege Geri Dönüşüm Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Şahin Kartal, Ankara’da tamamladığı ilk, orta ve lise eğitimlerinin ardından 2013 yılında Atılım Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olarak akademik ve profesyonel hayatındaki ilk büyük adımını atmıştır.

Kartallar Holding’de, 2017 yılında göreve başladığı Başkan Yardımcılığı ile profesyonel kariyerine dinamizm kazandıran Şahin Kartal, Has-Kar Harita Kadastro Mühendislik Taahhüt ve Tic. Ltd. Şirketi ve Kartallar Ege Geri Dönüşüm Enerji Üretim A.Ş. gibi çeşitli kurumsal yapılar içerisinde önemli liderlik görevlerini üstlenmiştir.

Yönetim ve liderlik becerileri ile 2019 yılında EHK İmar İnşaat Ltd. Şti. ve 2020 yılında kendi kurucusu olduğu Magzen Enerji Yatırım İnşaat A.Ş. gibi firmalara liderlik ederek inşaat sektöründe önemli projelerin hayata geçirilmesine öncülük etmiştir. Teona Ümitköy gibi imza projelerdeki liderlik, proje yönetimi ve teknik uzmanlık becerileri ile sektörde adından sıkça söz ettirmiştir.

İnşaat sektöründeki en son gelişmeleri yakından takip eden ve bu yenilikleri kendi çalışmalarına entegre eden Şahin Kartal, firmanın hedeflerine ulaşmasında ve sektördeki yenilikçi yaklaşımların benimsenmesinde etkili olmuştur. Kariyerindeki her adımında birikimini ve becerilerini iş dünyasına başarıyla uygulayan Şahin Kartal, şirketin büyümesi ve gelişmesine katkıda bulunmanın yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de önem vermiştir.

2017’de kurulan Hasan Kartal Eğitim Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olarak gençlere ve eğitime olan bağlılığını gösteren Şahin Kartal, vakıf aracılığıyla eğitim ve öğretim fırsatlarına erişimde zorluk çeken öğrencilere destek vererek, toplumsal gelişime katkıda bulunmuştur.